| împreunăfacembine a întrebat:

Bună,

Voi cum faceți sa scăpați de sentimentele negative, de gândurile triste?

As vrea sa încerc sa scap de fricile pe care le am, de gândurile mele întunecate cum ca mi se va întâmpla mult rău, ca voi rămâne repetent la scoala, etc.

Cum m-as putea motiva? As vrea sa încerc pe o cale cât mai naturala, iar dacă nu voi reuși, sa iau legătura cu un medic.

Va rog sa ma ajutați!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multa rugaciune si fapte bune. Credinta ca va fi bine si vor veni zile bune. Da slava lui Dumnezeu pentru ce ti-a dat pana acum si roaga-te sa-ti ajute in continuare in viata. Plimbarile in aer curat ajuta foarte mult. Nu sta inchis in casa si incearca sa-ti gasesti o ocupatie.

Răspuns Apreciat de Editori
| Amy6 a răspuns:

Nu sunt o persoana religioasă, deci nu îți pot da un sfat legat de divinități. Tot ceea ce îți pot spune este să-ți ocupi timpul cu altceva, să faci lucruri care te liniștesc și îți crează o barieră între lucrurile bune și cele rele. Încearcă să dai tot ceea ce ai mai bun pentru a reuși, dar daca se la întâmpla să rămâi repetent, vreodată, nu te demoraliza deoarece să greșești este normal omenesc. Importantul este să nu te plafonezi pe o situație. Fii un om deschis și atrage energiile pozitive pe care ți le aduce viața zi cu zi. Bucură-te de lucrurile mici ca de exemplu atunci când este soare afara, de un cățel care trece pe strada, de o floare, sau de împlinirile tale. Învăța să accepți ceea ce ți se întâmplă, dar in caz că este dăunător, încearcă să iei lucrurile cu calm și să evoluezi. Amintește-ți că toate lucrurile se întâmplă pentru un motiv, momentan necunoscut, dar care îți va aduce fericire într-un final! Bafta in ceea ce va urma să faci! Și nu te ingrijora

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta in Youtube legea atractiei

| GabiDumitrescu a răspuns:

De FOARTE multe ori, sentimentele astea se leaga de dezechilibre hormonale, de vitamine, minerale. Ai putea incepe prin a iti face niste analize amanuntite...

| Celcestietot a răspuns:

Scapi de frică învățând la materii ca să nu rămâi repetent și cu ajutorul lui Dumnezeu, că fără El nu se poate.

| gemeni6226 a răspuns:

Credinta si rugaciunea zilnica, in afara de asta zilnic caut ceva sa ma binedispuna.Si azi am ris aproape o ora ca am gasit un stend up comedy si eu ador stend up comediile.Deci daca te gindesti la rau il atragi dar din moment ce iti pui toata viata si increderea in mina lui Dzeu nu mai ai de ce te teme niciodata. Ultima data m-am temut in vara anului 2009 dar atunci am avut o perioada cand nu ma rugam si nu sunt mindra cum judecam atunci.Bine ca mi-am revenit.