| Denissaaaassd a întrebat:

Buna TPU big grin
Am 14 ani, vin clasa a-8-a. Stateam in banca cu baiat din clasa a-6-a pana in a-7-a.
Eu credeam ca vom sta impreuna si in a-8-a.avand in vedere ca e ultimul an.
L-am intrebat recent,pe mess: "Cu cine stai in banca la anul?"
si el mi-a spus "cu Alina". Aia e o fata care n-o suport, si se baga asa in seama...o insuportabila.
Mi-e frica, nu stiu cu cine sa stau in banca sad sad sad.
si nu vreau sa stau cu vreunul prost. avand in vedere ca invat destul de bine.
Nu stiiu ce sa fac..cu cine sa stau in banca
Sau ..cum sa-l conving sa ramana cu mine?

Răspuns Câştigător
| Maryie a răspuns:

Hei. Incearca sa vorbesti cu el calm si sa vorbesti cu el deschis si sa il intrebi de ce nu mai vrea sa stati in aceeasi banca ca in anii anteriori. Daca nu va mai vrea sa stea in banca cu tine, nu-i nimic. Nu e nevoie sa te superi pe el si sa nu mai vorbesti cu el. Eu zic sa reactionezi matur, nu impulsiv. Daca el nu va mai vrea sa stea in banca cu tine, cu siguranta vei gasi tu pe altcineva cu care sa stai in banca. Cel mai important e sa fii sigura pe tine, convingatoare si bineinteles sa ai incredere in tine! Bafta, totul se va rezolva. Sper ca te-am putut ajuta!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îl poți obliga să facă asta. Stai și tu cu un alt coleg/colegă. E doar un an laughing

| Denissaaaassd explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am cu cine, toti sunt ocupati.Stau ca in anii anteriori happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai singura daca poti, decat sa stai cu toti cretinii e mult mai bine singura.

| psawyer a răspuns:

De ce ti se pare fata aia insuportabila? Poate tu esti si dai vina pe altii, de aia nu ai cu cine sa stai in banca. Vorba lu` Mada, lasa-l sa stea cu cine vrea, doar nu ti-o place de el acum, si in plus e doar un an. Bye