| SzbInfinite a întrebat:

Bună TPU.;-D
Deci o să trec la subiect. Aş vrea să-mi spuneţi dacă alergatul ajută la slăbit la picioare şi în zona abdomenului.
Nu vreau neapărat să slăbesc foarte mult, vreau să mă tonifiez. Nu pot să merg la sală până prin mai şi dacă tot e frumos afară vreau să profit şi eu laughing
Şi despre urcatul şi coborâtul scărilor ce credeţi, ajută?
Mersi mult;-*

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Da ajuta, si eu fac alergare, cam asta soliciti la alergare, picioarele si abdomenul, pentru picioare iti recomand alergatul pe distante cat mai lungi, cand incepi sa simti muschi de la picioare ca iti obosesc si ai senzatia aia ca ard, atunci trebuie sa tragi cat mai tare sa nu te opresti pentru ca atunci se ard grasimile cu adevarat cand muschiul arde, iar pentru abdomen iti recomand alergatul la deal si mersul pe bicicleta.

| anonimvsanonim a răspuns:

Normal că ajută. orice exerciţiu fizic ajută. Alergatul te ajută şi să îţi îmbunătăţeşti condiţia fizică, să nu mai oboseşti repede. E foarte frumos alergatul aşa mai spre apus, cu prietenul/prietena. Urcatul şi coborâtul nu ştiu ce să zic. dacă ai chef să te bârfească vecinii bagă mare laughing dar e tot una ca şi cum ai alerga pe un deal.

| ionukutza1 a răspuns:

Eu am slabit 6 kg cu o dieta echilibrata si alergat cate 1-2 pe zi timp de o luna jumate happy succes. Si da te tonifiezi.

| Ducsy a răspuns:

Imbraca-te in colanti si blugi pe deasupra un tricou, o bluza si o geaca si alearga, prin transpiratie si efort fizic slabesti minim 1 ora dupa apuca-te de exercitii ( cardio, yoga, fitness, zumba, streting.e.t.c. ). Urcatul scarilor este bun pentru : fese mari adica sa ti se tonifice curu' laughing dar ajuta si la tonificarea corpului la fel ca alergatul.