| GalanAl a întrebat:

Buna TPU, daca am folosit un cont major că să îmi creez un cont pe superbet și mi am introdus cardul meu, voi putea scoate banii ( sunt minor?. LA VERIFICAREA CONTULUI AM PUS o poza cu un buletin major al unui membru din familia mea, se poate întâmpla ceva grav?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal sa ai cont pe site-urile de loterie sau jocuri de noroc si este imposibil sa scoti banii ca minor din jocurile de noroc.

Au fost in trecut asemenea cazuri si cand s-au intalnit nume diferite la cont si cardul folosit, s-a facut verfiicarea contului si s-a blocat automat, declansandu-se o investigatie fiindca copilul minor a furat cardul unuia din parinti si a facut o ilegalitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, foarte probabil nu vei putea scoate banii cardul fiind pe alt nume

| GalanAl explică (pentru suntserios):

Cardul este pe numele meu ( pentru că am card pe care îmi baga bursa de la școală și alocația ) dar cnp-ul este al unui membru.

| dullcat a răspuns:

Buna.Adultul respectiv stie ca ii folosesti cardul pentru asta? In locul tau as face altceva mai util cu banii.

| Dªvıɗ⁷⁶ a răspuns:

Salut. Si eu am facut la fel, eu nu am nici-o problema, pot si sa depun si sa scot bani asa ca nu te îngrijora.