| LuizaImperffect a întrebat:

Buna TPU happy
Daca dau bilingvu la engleza la Colegiul Naţional Unirea Braşov, si iau 8 si ceva, 9, pot intra doar cu nota asta? Sau se face media si cu notele de la examen si daca nu o am destul de mare,pa-palaughing. Eu asa am inteles. ca poti intra doar cu nota de la bilingv
Filologie bilingv engleză - 8, 78
FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| maia19 a răspuns:

Nu conteaza nota pe care o iei la bilingv. Acolo conteaza doar daca esti admis sau respins. Media cu care intri la un liceu se calculeaza cu media aritmetica dintre notele obtinute la examenele de la evaluarea nationala si media cu care absolvi gimnaziul. Bafta!