| AlexutzaDragutza123 a întrebat:

Daca iei mai mult de o pasila deodata (doua, trei, patru, cinci), iar pe prospect spune ca poti sa iei decat cate una la interval de 8 ore, ce se poate intampla?
Lesin, moarte sau ce?

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Ori esti una si aceiasi persoana.
Ori am gasit si o idioata pe langa un idiot.
Da-mi report ca ti-am zis adevarul.
Asta face omul nu? Se supara cand ii zici adevarul si te "paraste". Inainte!
Macar citeste ce am de zis inainte.
Vrei sa mori?
Moartea pentru unii e ceva nou, pentru altii e un lucru bun, altii zic ca-i natural in timp ce altii se tem de ea.
As zice ca tu nu te incadrezi in nici una din aceste categorii, si ca esti inconstienta(neinformata) in ceea ce priveste moartea.
Iei 5 pastile cand doctorul ti-a zis sa iei doar una?
Am dat exemplul asta la celalalt, sau poate tie daca sunteti aceiasi persoana, dar nu mi-e greu sa-l mai scriu odata ca sa mai salvez o viata, chiar daca incet incet incep sa detest omul si sa nici nu mai imi pese.
Imagineaza-ti ca ai doua boli. Grave.
Una e in plamani, alta e in inima.
Ai o pastila, care sa le stabilizeze, nu sa te vindece ci doar sa le tine sub control.
Daca iei o pastila la 8 ore, traiesti, cu aceasta boala, dar traiesti. Daca iei doua la 8 ore, te vindeci de o boala.
Acum alegerea este in mainile tale. Iei o pastila la 8 ore si incerci sa duci o viata normala, sau mizezi pe doua pastile la 8 ore.
Gandeste-te ca daca de exemplu iei doua pastile la 8 ore ai doua optiuni:
1. Ti se vindeca plamanii dar plesneste inima.
2. Ti se vindica inima dar nu mai poti respira niciodata.
Stii care este deznodamantul in ambele cazuri nu?
Cam asta faci tu acum.
Incerci sa nu duci o viata normala, sa nu tratezi o boala care se poate vindeca in timp.
Incerci sa te repari acum.
Incepi sa scapi de boala de inima si sa faci o boala la plamani, este cam acelasi lucru.
Incerci sa te vindeci de ce ai dar sigur o sa patesti altceva de la prea multe pastile.
Acum, sincer, chiar nu-mi prea pasa de oameni.
Asa ca e alegerea ta daca vrei sau nu sa mori.
Ai macar grija de viata ta, daca nu pentru tine, pentru ceilalti care te iubesti.
Nu fi idioata.