| anonim_4396 a întrebat:

Daca in prospect scrie sa iau doua pastile pe zi, trebuie sa le iau pe ambele deodata sau la un interval de timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Inseamna ca una vei lua dimineata si una seara.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Luate la un anumit interval de timp

| Bi3 a răspuns:

Trebuie sa le iei la un anumit interval. Daca nu ti s-a spus cand trebuie sa le iei, de preferat dimineata si seara. Asta daca nu sunt antibiotice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un interval de timp

| karmenţelină a răspuns:

Doua pe zi ~ dimineata, seara.
Trei pe zi ~ dimineata, pranz, seara.