| GeaninaNicoleta a întrebat:

daca mananc un cartof mai mare cu 50 g branza slabesc sau ma ingras

Răspuns Câştigător
| Lalaloveu a răspuns:

Nu patesti nimic. Nici nu slabesti dar nici nu te ingrasi

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te mentii

| Miza a răspuns:

Bună! Dacă mănînci numai atît, evident că nu te vei îngrăşa :)), cartofii nu îngraşă decît dacă sunt mîncaţi în număr masiv, repede şi prăjiţi ( kfc, mc sau chiar acasă ). aşa că n'ai de ce să'ţi faci probleme în privinţa cartofilor. pentru mai multe detalii, te poţi convinge aici : http://sanatate.bzi.ro/......pari-2031, iar brînza, poate îngrăşa, depinde la ce oră este mîncată, şi de ce fel este. De obicei telemeaua îngraşă cel mai mult. Dacă ţii dietă este indicată brînza proaspătă de văcuţe :)).

Seară faină! :*

| Nolkyz a răspuns:

Daca mananci un cartof mai masre de 50 de g cu branza in fiecare ora si stai in fata pc-ului, nu slabesti.