| maivabaanj a întrebat:

De ce daca mănânc sanatos slăbesc rapid dar apoi daca mănânc o prajitura ma îngraș 2 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Prajitura asta de cate kg e?

| zilog a răspuns:

Depinde si cat de mult manaci sanatos
daca manaci 10 kg de mancare sanatoasa tot te ingrasi
asa ca eu iti recomand si o salata cu salata rosii castraveti ridichi
ceapa verde cateva frunze de usturoi verde putin patrunjel putin de tot leusten cateva picaturi de lamaie

de curiozitate spune sincer de cand nu ai mai manacat o salata așa complexa nu numai cu varza!

uite eu am 10 zile de cand nu am mai baut cola si nu am mai mancat fast-food

| zilog a răspuns:

Manaca ce vrei tu dar pentru o prajitura trebuie sa faci 5000 pasi
si gata ai scapat de efectul acelei prajituri

| SingleForOne a răspuns:

Prăjiturile, dulciurile, sucurile, etc de obicei au cantitatea calorică mai mare decât multe alte alternative mai sănătoase.

| Goddessss a răspuns:

Pt ca iei dieta sau deficitul caloric mult prea brusc.
Renunță la calorii pe rand.
Odată minus 200, după 300 si apoi minus 500.
Se numește efectul yoyo.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Acuma nu știu dacă ești o persoană activă sau mai sedentară, dar dacă faci foarte multă mișcare și mănânci sănătos adică cu puține kalorii cum ar fi ouăle, ciorbe, legume și fructe atunci slăbește rapid, de îngrășat, te poți îngrășa 2 kg dar nu într-o zi și nu numai de la o prăjitură,probabil dacă mănânci și alte dulciuri, chipsuri, carne, pizza, mezeluri care conțin foarte multe kalorii și poate faci
și prea puțină mișcare și de aia te îngrași așa de mult și repede.