| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana are 16 ani, e legal sa calatoreasca in tara neinsotita cu trenul? Daca da, cum se poate sa se ajunga la costul cat mai minim al biletului de tren, indiferent de punctul de plecare si destinație?

Răspuns Câştigător
| FuriaGogoasei a răspuns:

Da, se poate să călătorească singură. Carnetul de elev îți aduce o reducere de 50%.

3 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Poti calatori fara probleme. Cel mai minim cost la varsta ta ti-l aduce carnetul de note, vizat si semnat, de 50% din pretul biletului.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, e legal.

| peperonies a răspuns:

Minim e un superlativ si nu exista mai minim sau mai putin minim.