| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi va rog niste sfaturi! Imi place mult un baiat din liceu si povestea este foarte lunga. Lui ii place o fata ( nu stiu daca ii mai place sau nu) si se purta frumos cu mine. Nu am vorbit cu el niciodata, o sigura data l-am intrebat ce mai face pe facebook dar nu am mai vorbit. Il vad zilnic deoarece suntem in acelasi liceu si suntem si de aceeasi varsta. Problema este ca el stie ca eu il plac dar eu nu stiu ce crede el despre mine... Vad ca din cand in cand se mai uita dupa mine, insa de multe ori trece pe langa mine si nici macar nu ma saluta.As vrea sa vorbesc cu el, sa fim prieteni buni dar nu stiu cum sa vorbesc cu el deoarece mereu ma blochez cand il vad... Nu stiu cum sa procedez. Ziceti-mi ce sa fac. va rooog! happy

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Sfatul meu e să încerci să-l abordezi pe mess sau fb, dacă te pierzi face to face. Şi spune-i acolo ce simţi despre el şi tot ceea ce crezi, cu alte cuvinte fii sinceră. Dacă el deja ştie că tu îl placi, nu ai nimic de pierdut.
Sper să găseşti răspunsul ăsta bun pentru tine... Şi sper să-ţi iasă.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca el nu este inca un copilas, nu ai ce face: daca te-ar fi placut in vederea unei eventuale relatii, atunci ar incerca sa te cucereasca.