| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda. Stiti jocuri gen fantanita (aia cu "la cati metri ai cazut, cine te-a salvat, unde te-a sarutat), sau sticluta cu saruturi, de jucat in tabere, excursii, etc? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Burlacu006 a răspuns:

Salut stiu eu unu..chit sau miau

| AlexaLovesSkillet a răspuns (pentru Burlacu006):

Cum se joaca?

| Burlacu006 a răspuns (pentru AlexaLovesSkillet):

Pai de exemplu 10 stau unu langa altu si unu te tine pe tine legat la ochi el arata spre aia si te intreaba chit sau miau? daca sa zicem ca a picat la o fata dupa aia el arata spre fata si te intreaba chit sau miau dupa aia pe gura sa zicem chit sau miau si tu spui chit si te pupa pe gura love struck dar ai grija daca pica vreon baiat nu are voie pe gura doar pe obraji si funtee

| AlexaLovesSkillet a răspuns (pentru Burlacu006):

Si la chit e da, si la miau e nu?

| Burlacu006 a răspuns (pentru AlexaLovesSkillet):

Da cam asa ceva, scuze nu stiam ca esti fata rolling on the floor da vezi ca fata cu fata merge sa se pupe pe gura rolling on the floor

| AlexaLovesSkillet a răspuns (pentru Burlacu006):

rolling on the floor)))))))))))))

| Burlacu006 a răspuns (pentru AlexaLovesSkillet):

Astept funda happy

| AlexaLovesSkillet a răspuns (pentru Burlacu006):

Okey. Deabia astept sa il joc. big grin

11 răspunsuri:
| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Ma refeream jocuri pe care le pot juca impreuna cu prietenii mei, fizic. Nu pe calculator! Am specificat: gen sticluta, sau fantanita, de jucat in tabere si excursii. Copiii din ziua de azi. nu mergem nicaieri fara laptop si internet, huh?! laughing A naibii tehnologie... Deci, fizic vorbind, mai exista vreun joc (poate chiar ca adevar si provocare, in care se pot pune provocari cu saruturi etc) de genul celor specificate? Multumesc inca o datawinking

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Sunt fata rolling on the floor

| 0nlyMe a răspuns:

Stiam multe cand eram mic... dar acum mai stiu decat 3: "popa prostu" cred ca sa numeste(e cu carti de joc: fiecare isi alege un set de 4 carti(toate de acelasi fel; adica 4carti de 2, 4 de 3 si tot asa) si apoi se amesteca toate si si se ia o carte care se ascunde(ala e popa prostu) el va primi cea mai grea porunca, restul cartilor se pun cu fata in jos si fiecare(pe rand) pune mana pe o carte si zice "cartea asta sa faca(si zici porunca)" si cui ii corespunde cartea acea persoana face porunca); alt joc: se pune toata lumea in sir si o persoana iese in fata, restul persoanelor care sunt in sir spun aleator un nume(din pers care joaca) in felul urmator: persoana din stanga ta iti zice un nume pe care tu trebuie sa-l tii minte, apoi tu spui alt nume persoanei din dreapta ta si tot asa pana la capat dar fara ca persoana din fata sa auda, apoi persoana care este in fata o sa dea porunci "du-te la numele tau si saruta-l sau da-i o palma" sau orice ii trece prin cap si tu te vei duce la numele pe care ti l-a spus pers dinainte si vei face porunca, si tot asa pana vor primi toti cate o porunca, apoi persoana care a fost in fata vine la loc si iese in fata urmatoarea persoana; si jocul pe care il jucam cel mai mult era adevar sau provocare.