| Mariutabalonus85f a întrebat:

DAU FUNDA! Sunt in clasa a 5-a Este un baiat la mine in clasa care ma place! Este tare plangacios si cam sensibil! Eu nu-l plac ca etse tare apucat si in plus nu are un caracter frumos! El se comporta bine cu mine imi deschide usa, ma ajuta dar nu imi place de el! Ce sa fac ca sa ii spun mai cu incetisoru ca nu vreau sa ii spun asa dintr-o data! I-am mai spus pur si simplu : Lasa-ma in pace esti nesimtit si nu te plac! Dar imi cam place sa il ranesc adica uneori cand urla sau face ceva rau ii spun sa se calmeze si ii spun in toate felurile : prost idiot etc! Ce sa fac sa nu ma mai placa! BAIETII DIN CLASA MEA, NIMENI NU MA PLACE SI AS VREA SA IES IN EVIDENTA! Ce sa fac? Sa ma imbrac cumva anume sau ce sa discut? sunt in clasa a 5 a

FUNDA DAU!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Continua sa-l ignori, cu timpul se va plictisii. Iar in legatura cu baietii, baietilor le plac fetele care se simt bine in pielea lor si sunt originale si dragute. Nu fi vulgara, nepoliticoasa si asa mai departe. Ar fi de preferat sa renunti la cuvinte precum "idiotule"; "prostule" etc deoarece nu fac parte din vocabularul unei domnisoare. Fii tu insati si vei vedea cu timpul va veni si Fat-Frumosul tau.
Succes!

| TheRealDaniel a răspuns:

Nu trebuie sa incerci sa-l alungi in halul asta, trebuie doar sa vorbesti cu el, ia-l deoparte si spune-i ca nu se poate sa fiti impreuna sau ce asteptari are de la tine, nu il placi si sa te lase in pace.

| Razvan_Alexandru_Bacanu_1989 a răspuns:

Ai putea sa iti vezi de treaba ta e mai sanatos, sa nu il bagi in seama, o sa se plictiseasca de tine si daca o sa incetezi sa fi politista si paracioasa clasei in timp colegii chiar or sa te placa.