| Frumuzicaandreutza a întrebat:

DAU FUNDA URGENT! Buna! Trec in clasa a 6 a si am o problema cu,, dragostea,, deci cine se pricepe il rog sa ma ajute 1 happy

In clasa la mine este un baiat care ma place foarte mult. Este cam pampalaul clasei :p Este cel mai prost, ia note mici, este destul de uratel si are ochelari este slab ca un bat si tare pitic zici ca este elf. El ma place la nebunie dar eu nu-l plac deloc. Nu imi place nici aspectul lui fizic dar nici comportamentul lui. Este tare aiurit si ciudat. Oricum nu imi place de el dar mi-este cam mila sad Toata lumea il injura, ii vorbeste urat, il inping si el incepe sa planag;(.

Este destul de dulce caci mi-a daruit un trandafir de valentine's day si o bratara, altadata un colier si niste cercei happy Oricum Eu nu il PLAC tongue Ce sa fac sa ma lase in pace? As vera s aii spun direct dar nu pot mi-e frica sa nu-l ranesc ( este ca o fata big grin) Eu m-am prefacut ca imi place de altcineva dar tot nu ma lasa in pace.

Din cauza lui baietii nu ma plac fiindca stiu ca ma place ala enervantu" off :p

Ce sa fac? Dati-mi sfaturi pleasee happy Dar vreau sa va mai intreb : Cum sa fac un baiat sa ma placa sau sa ma cerada draguta?

7 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Pai am fost si eu in situatia asta, eu am fost singura care se juca cu el la gradinita, singura prietena a lui. La scoala nu am mai vrut sa fim prieteni pentru ca era ciudat si acum e O.o (mai rau ca si mine, sta e grav). Nu am nimic cu el, dar incerca tot timpul sa ma prinda de mana, sa ma pupe laughing). Pupa si baietii. Ce am facut? L-am ingnorat sau i-am spus sa imi dea naibii pace. Dap, si el plange mai rau ca o fata cand nu primeste ceea ce isi doreste. Acum ne injuram, stiu a trecut mult, 5 ani dar el tot un enervant e. Acum fiecare cu treaba lui. El tot ratatul ala care este prost crescut si care injura iar eu ciudata clasei care sta la coltul ei si se face de ras cand poate, pff dragut nu?

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Intrebare: Tu de unde esti pentru ca si eu trec a 6-a si am o colega in clasa care este in aceeasi situatie si dupa cum l-ai descris pe baiat pare sa fie acela din clasa mea. Deci?

| ionutz192 a răspuns:

Spune-i ca ai iubit si gata

| Frumuzicaandreutza explică (pentru ionutz192):

I-am spus ca am si atunci a vorbit cu el caci chiar am avut si l-a amenintat si toate de-alea :p e cam aiurit

| theBEST21 a răspuns:

Discuta cu el intre 4 ochi... spune-i ca desi tu apreciezi gesturile pe care le face, iti pare rau, dar nu iti place de el. Spune-i ca exista altcineva pentru tine si ca situatia dintre voi nu poate continua asa big grin iti doresc mult success :*