| CevaChestiosenie a întrebat:

Dau fundita! Si rog seriozitate. Poate sa imi explice cineva va rog care e faza cu sentimentele? Gen nu le inteleg pur si simplu. Poate puteti sa imi dati niste definitii sau explicatii foarte clare si cu exemple. M-ar ajuta enorm. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sentimentele le vei intelege cand esti destul de mare sa le simti, pana atunci, alege ceva mai de varsta ta, sa te joci si sa lasi problemele celor mari pentru mai tarziu.
Nu te ajuta cu nimic exemplele noastre, pentru ca nu ai cum sa le intelegi la varsta asta!

| h3r a răspuns:

Sentimentele se vor intensifica si lamuri pe parcursul dezvoltarii tale. Nu iti trebuie o definitie pentru asta.
Succes la scoala.

| Zabbyel a răspuns:

Sentimentele se controleaza greu. sunt foarte schimbatoare. acum apar, acum dispar, revin, si tot asa, se imprastie printre gandurile oamenilor, ducandu`ne inspre bine/rau