| chri a întrebat:

De aproximativ o luna mi-am facut o gaura in ureche la un salon cu pistol dar inca ma doare la atingere si dupa ce mi-am dat jos cercelul medicinal si am pus un cercel de la mine am observat ca a 2-a zi mi-a curs sange si am ca o rana. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Selima a răspuns:

Timp de 2-3 luni dureaza sa se vindece complet si sa nu mai refuze urechea ta obiectul strain, inseamna ca ai o mica alergie sau sistemul imunitar scazut sau ai facut in sezonul rece gaura cand ranile se vindeca mai greu. Evita sa pui apa fierbinte, dar totusi sa speli si urechea, misca cercelul si pune parfum sau spirt, in cel mai rau caz pui antibiotic local ( scoti din capsula si pui la rana) sau cum mi-a trecut mie rana de la nas ( aveam cercelul pus de circa 2 luni si imi tot facea rana)- am folosit ser cu multivitamine de la Avon (erau acele 4 sticlute la set)

3 răspunsuri:
| Máá_Al_Le_1993 a răspuns:

Cine ti-a spus sa iti dai cercelul medicinal jos? cred ca trebuia sa il mai tii cateva zile daca ti-a curs sange nu te ingrijora asa e la inceput te dor urechile..etc. daca starea ta se agraveaza ar trebui sa te duci la un specialist si sa il intrebi despre problema ta! funda?

| AnonimaDraguta a răspuns:

Buna nu trebuie sa te sperii este normal si eu mi-am dar gaura singura cu acum si mi-a curs sange in timp ce bagam cercelul timp de catava zile, iar dupa nu am mai avut nimic ...tot ceea ce trebuie sa faci este sa dezinfectezi mereu locul. Sper ca te-am lamurit.