| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU.
De ce parintii adolescentilor nu prea isi lasa copii sa iasa cu prietenii? Chiar nu au incredere in copii lor?
Nu mi se pare o pedeapsa atat de eficienta sa ii tina in casa. Daca mama mea e suparata pe mine ma obliga sa ies si sa socializez.

2 răspunsuri:
| gabytza2013 a răspuns:

Poate nu au incredere in anturajul copilului...aici e greaseala parintilor..ar trebui sa faca cunostinta cu prietenii copilului si astfel o sa.i fie mai usor sa-i ofere libertate..asta in cazul in care e de acord cu prietenii

| AndreiPara1998 a răspuns:

De acord cu gabytza, nu prea au incredere in anturajul lor.
Ai putea sa incerci sa-i convingi ca esti responsabil/a, dar ai grija ce faci, ca eu am picat odata, fara sa imi dau seama, intr-un anturaj prost, deci parintii nu spun prostii.
Succes sa ii convingi!