| Swagmotherfuckers a întrebat:

Bună TPU, de ceva săptămâni mă bate gândul sa plec dincolo, am de urmat o facultate, știu probabil mulți o sa mă sfătuiți sa urmez faculta dar eu de exemplu mă văd peste 5 ani acolo, în Anglia,nu stiu ma pasioneaza mult tara asta, si imi place tot mentalitatea omenilor,deci tot, având un job stabil, am o cunoștință acolo, și venind în România doar în vacanță, uneori mă răzgândesc și vreau sa continui aici în România, sa încep facultatea( litere, romana-engleza) dar nu stiu ce sa fac, sunt super obsedat sau mai bine zis dependent de sala, de mâncat sănătos, de vreo 2 ani mi am dat seama ca sala, sportul în general mă faci sa mă simt bine, sa mă simt confortabil în corpul meu, asta atunci, acum na...bat a Slav puțin laughing)
Deci revenind la idee, care ați fost pe acolo sau aveți părinți care lucrează acolo, ce părere aveți, s ar merita sa mă mut cu totul acolo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni foarte civilizati, foarte deschisi ( fata de italieni) si multe locuri de vizitat. Locuri de munca cacalau pentru toti. Basta sa vrei sa muncesti ca se gaseste orice. Imi place prea mult Italia sa raman aici (UK) dar nu e rau deloc aici.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia in calcul si posibilitatea in care, peste 2 ani trebuei sa te muti definitiv in Romania, deoarece intra in vigoare Brexitul si toti romani se intorc acasa!

| Swagmotherfuckers explică (pentru Violleta2022):

Poți sa te duci înapoi, numai Îți trebuie viza sau ceva de genu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Swagmotherfuckers):

Corect, dar se vor da vize de turist, sau vize de munca, care vin clar cu contracte deja semnate dinainte de a primi viza, ca nu te mai poti duce cu traista in bat sa muncesti la negru ca acum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai sa vezi ce fac baietii cu Brexitul mai intai. Daca vor curata Uk de imigranti atunci merita sa te duci acolo