| aiu a întrebat:

Urmez un liceu cu profil uman, sunt in clasa a XII-a si m-ar interesa sa urmez Facultatea de Stiinte Politice din cadrul Universitatii Bucuresti, dar inainte as vrea sa stiu ce parere aveti despre aceasta facultate? Mentionez ca ma pasioneaza politica si nu stiu daca urmand aceasta facultate m-ar ajuta cu ceva.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Cred ca ai nevoie de ceva sfaturi, daca ai facut aceasta intrebare publica. Sfatul meu este sa faci ceea ce iti place. Politica este un domeniu interesant si plin de responsabilitati in care trebuie sa gandesti all the time. Eu spun ca nu este o alegere rea, important este numai ceea ce vrei tu sa faci. Intre timp, intereseaza-te si despre alte facultati si vezi care crezi ca ti s-ar potrivi mai bine. Multa bafta iti urez!