| Loonathicc a întrebat:

De ceva timp am probleme cu menstruatia. Mentionez ca am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala si in ianuarie am fost la ginecolog pentru ca mi-a intarziat vreo 2 saptamani, insa doctorul mi-a spus ca nu imi poate da anticonceptionale pentru ca m-ar putea afecta mai tarziu. In ianuarie mi-a intarziat 2 saptamani, iar in februarie si martie a venit normal, dar acum iar imi intarzie de 2 saptamani. Stiu ca nu poate fi sarcina pentru ca am avut mereu contacte protejate, insa ma intrebam ce as putea sa iau pentru a-mi regla menstruatia natural. Multumesc.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-as propune sa incerci inelul intravaginal cu hormoni deoarece cantitatea de hormoni este extrem de mica si este emis in mod continuu nu cum seproduce cu pastilele AC prin socuri si doze mari din 24 in 24 de ore. Inelul NouvaRing nu necesita efectuarea de analize, se gaseste in orice farmacie la pretul de 48 de lei. Merita sa incerci ca sa vezi daca il suporti si garantat regleaza ciclul la nrde zile dorit adica cel de 28 de zile.