| imjustagirl000 a întrebat:

De ceva timp ma gandesc sa dau la liceul militar de la Breaza, dar sunt foarte nelamurita. O sa fie greu acolo? Se merita? Dar ceea ce ma frământă este faptul ca, daca plec acolo si o sa imi fac prieteni, cand ma întorc acasa nu o sa am cu cine sa ies in oras deoarece prietenii mei sunt in alta parte a tarii. Nu stiu daca ma intelegeti dar vreau niste sfaturi. Pe de-o parte vreau sa dau la acel liceu, dar pe de-o parte nu. Ajutor!

3 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Daca ai calitatile fizice necesare nu vad de ce nu ai da, nu este atat de usor mai ales la proba fizica dar daca iti place ceea ce o sa faci eu te incurajez.

| Cătălin12Mihai19 a răspuns:

Dacă ai calitățile fizice necesare, proba fizica este foarte grea și locurile sunt de la media 8 in sus. Îți sugerez sa face ce îți place in viață și să nu te lași influența ta de nimeni. Prietenii vin și pleacă doar cei adevărați vor rămâne alături de tine.

| maria123444 a răspuns:

Buna! Inscrierile pentru liceele militare s-au incheiat. Poti da la Liceul miliar de la Constanta care abia s-a reinfiintat. Eu zic sa incerci, nu ai nimic de pierdut, toata experienta cu mersul la centrul de recrutare, la analize, pe mine m-a intarit si am realizat ca imi doresc cu adevărat sa merg acolo. O sa iti faci prieteni, o sa fie alt colectiv, prietenii din generala sunt trecatori, eu chiar iti sugerez sa incerci la liceul militar de la Constanta si cine stie, poate vom fi colege.