| gbe28 a întrebat:

TPU! De ceva timp mi-am facut un iubit, distanta este mare intre noi...este o relatie de la indepartare si ne certam mai mereu in legatura cu prietenele lui de acolo, iese in oras cu ele...la un suc...chestii d-astea, el spune ca nu am de ce sa-mi fac griji ca sunt doar prietene dar pe mine ma domina de fiecare data gelozia si pe el il deranjeaza de fiecare data cand aduc vorba despre asta. Oare exagerez eu prea mult?

Răspuns Câştigător
| vaporwave a răspuns:

Da, exagerezi prea mult. Si eu am tendinta sa fiu extrem de geloasa, dar am inteles intr-un final ca trebuie sa ii dai libertate. Nu e ok sa stai cu gura pe el toata ziua
vai de ce te-ai dus cu tipa aia acolo
vai dar ce ai vorbit cu ea
Incearca sa fii indiferenta in legatura cu fazele astea, eventual intreaba-l cum a fost si daca s-a distrat, si axeaza-te pe relatia dintre tine si el, nu dintre el si eu stiu care alta fata. Da, e adevarat ca daca sunteti intr-o relatie la distanta e greu sa "te pastrezi" doar pentru acea persoana. Si eu am fost intr-una si da, incepuse sa imi placa de alte persoane din asa-zisa viata reala, dar crede-ma ca sentimentul ala nu era atat de puternic ca si pentru persoana cealalta. Cum ajungeam acasa eram "gata trebuie sa vorbesc cu x, vreau sa voresc cu x" si nu-mi mai prea pasa de nici un prieten din real.

Pai bafta cu asta si ti-am zis, incearca sa il lasi mai liber, nu e ok daca va certati atat pentru chestii de genul. Pana la urma, poate va suna banal, dar o relatie se bazeaza si pe incredere pe langa respect si toate celelalte. Si chiar asa e

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Am fost în aceași situație ca a ta, dar am realizat că relațiile la distanță nu țin.
E normal să fii geloasă atâta timp cât nu sunteți unul lângă altul și d-astea.
O seară plăcută!

| Sadop a răspuns:

Daca ai o relatie cu el ar trebui si sa stii ce fel de persoana este.
Evident, niciodata nu cunosti in totalitate o persoana.
Trebuie sa ai incredere in el.
Poate acele fete sunt doar simple amice si chiar nu ai de ce sa iti faci griji, dar se va satura repede daca tu il stresezi cu asta.
Incearca mai intai sa-l cunosti, eventual sa te prezinte amicelor lui ( in mediul virtual ).
Pune toate lucrurile cap la cap si iti vei da seama daca merita sa ai incredere in el sau gelozia ta este bine fondata.
Bafta!