| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, de ceva timp tot primesc mesaje link-uri (cu nuditate)de la diferite grupuri pe Instagram, am blocat si raportat pe cei/cele care au trimis dar tot imi mai apar alte grupuri care trimit. De ce imi apar acele linkuri daca eu nici nu m-am inchis in acele grupuri?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Este un nou trend apărut recent în grupurile de hackeri.
Pe scurt încearcă să te atragă în aceste grupuri ca apoi să îți câștige încrederea să apeși pe diverse linkuri.

Cel mai bine le ignori. În final programatorii de la Facebook vor găsi o soluție pentru asta dar e de durată.

| alexalx1234 a răspuns:

Exact la fel pățesc și eu. M-au disperat. Și această problemă este de ani buni. Nu a rezolvat nimic Facebook până acum și nici nu va rezolva prea curând. Nu le pasă că oamenii primesc link-uri enervante în privat de la conturi false.