anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

De curand am fost programati eu si inca 4 colegi la ambasada pentru interviul legat de viza, cei de la agentie ne-au spus ca trebuie sa avem la noi foaia matricola pentru ambasada ca sa o dam celui care ne ia interviul.Dar acum 2 zile am fost la facultate si am scos foaia matricola, cand am mers la decan sa o semneze acesta a vazut ca avem restante 3 dintre noi, respectiv eu 5 restante iar ceilalti doi colegi au 4 si 3 restante. Inainte sa le semneze s-a uitat a vazut cate restante avem, ne-a intrebat pentru ce avem nevoie de foaie semnata si i-am spus pentru programul Work and Travel, cand a auzit decanul, a luat toate cele 3 foi si le-a rupt in fata noastra.A spus asa"Voi nu plecati niciunde la munca in America" si ne-a scos afara de la el din birou.Intrebarea mea este: Are domnul voie sa nu ne semneze acele foi? Am cautat pe internet dar nu am gasit nimic in legatura cu aceasta chestie.Ideea e ca daca nu ne semneaza aceea foaie, noi nu mai primim banii de la agentie inapoi aprox 1000$ si nu stiu ce sa fac acum, alta foaie matricola nu ne mai da de la secretariat, deoarece a sunat decanul si le-a spus sa elibereze aceste foi doar studentilor care sunt integralisti. Daca ati putea sa imi dati un sfat, nu stiu ce sa fac si chiar nu vreau sa pierd banii astia asa aiurea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un idiot, nu am mai auzit asa ceva