| FAQ1 a întrebat:

Buna seara, TPU! De curand m-am inscris eu cu inca 4 colegi la programul Work And Travel pentru America. Am rezolvat tot suntem programati la interviul pentru viza, doar ca avem nevoie de Fisa Matricola semnata de catre decanul facultatii, doar ca acesta refuza sa o semneze.A spus ca eu cu inca 2 colegi nu o sa plecam nicaieri. Unul dintre colegi are 3 restante, altul 4, iar eu 5. Intrebarea mea este, are domnul voie sa nu ne semneze fisa matricola? Sunt putin stresat deoarece daca nu ajungem la viza nu o sa primim banii de program inapoi, in jur de 1000 de dolari si nu stiu ce sa mai fac. A dat si telefon la secretariat sa nu mai elibereze fisele matricole decat la studentii care sunt integralisti. Daca ma puteti ajuta cumva, cu un sfat orice, as fi foarte recunoscator. Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Singura solutie este sa discuti personal cu directorul scolii, este cea mai buna varianta in aceasta solutie.

| suntserios a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Ce treaba are directorul scolii cand el e la facultate?