| Tpeme a întrebat:

de la o vreme încep sa am gânduri mai ciudate, cum ar fi aud unele care zic:sari in fata mașinii, baga cuțitul in tine. etc
Dar alteori când e cineva in fata mea și vorbește și am un pix in mâna spre exemplu, îmi vine sa dau cu pixul in acea persoana de nicăieri... încerc sa ma calmez și fără sa vreau îmi imaginez cum ar arată acea persoana dacă as baga pixul in ochi, cum ar fi. Chiar dacă nu vreau gândurile continua și parca ma macină din ce in ce mai tare pana reușesc sa las pixul și sa nu ma ma gândesc la nimic, după simt o frica oribila dat de orice. Va rog ajutor, ce as putea face? Am 17ani.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la un psihiatru dacă ai astfel de gânduri.

| xeum a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa consulti un neuropsihiatru si eventual sa iei niste calmoplant pentru calmare, dar cel mai sigur consulti un specialist.