| MariaIoana15 a întrebat:

De maine o sa iau niște antibiotice date de dermatolog, doxiciclina, și am înțeles ca trebuie sa iau ceva și pentru flora intestinală. Vreau sa stiu dacă afectează cu ceva faptul ca vreau sa slăbesc, luând acele pastile pentru flora. Vreau sa încep dieta de maine și sunt foarte curioasa.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alaturid e antibiotic se ia probiotic sau chefir!
Totusi, antibioticul acela nu va rezolva problema acneei, fiind doar o chestie temporara, care va reaparae imediat cum opresti antibioticul!
Acneea se rezolva din regimul alimentar: fara prajeli, fara zahar, fara produse de patiserie, fara branzeturi si fara grasimi sau afumaturi.
Tine sfaturile mele 2 saptamani si vei vedea ca fata ta va fi perfect curata!

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu nu afecteaza, dar cel mai bine pune intrebarea pe categoria "sanatate ", si vezi ce iti raspund cei lanti.
Sanatate!