| brianmolkeau a întrebat:

de mult timp ma inteleg bine cu o fata careia ii place de mine. Si eu o plac, dar nu simt ceva foarte special.
Mereu am crezut ca imi este o prietena buna pana cand m-a sarutat pe neasteptate. Mi-a placut, nu am ce sa zic, a fost primul sarut.
Problema este ca nu am timp de asa ceva, iar acea persoana este foarte greu de convins. Nu vreau sa o ranesc, dar nu stiu cum sa ii zic ca tot ce face este sa stea in sufletul meu, sa nu ma lase in pace.
O respect foarte mult si tot ce vreau este ca ea sa ma vada doar ca pe un prieten.
Este sensibilia si orice greseala este aproape fatala, nu ar putea sa ii treaca da i-as spune in fata asa ceva.

Răspuns Câştigător
| AnYyCrZ a răspuns:

Spune-i ce ai scris si aici. Va intelege daca iti este cu adevarat prietena si ar aprecia mai mult faptul ca i-ai zis adevarul.

2 răspunsuri:
| ElenaAlexia2002 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui macar sa incercati sa fiti impreuna. Poate vei simti mai mult pentru ea atunci.Totusi,daca nu vrei asta incearca sa ignori faptul ca t-a sarutat si ea va intelege prin purtarea ta ca vrei sa ramaneti doar prieteni.

| brianmolkeau explică:

Daca* (la final)