| Loyd06 a întrebat:

Am crezut ca-mi place de el! Hey TPU. De o gramada de timp ma cunosc cu un baiat, el m-a placut foarte mult inca de cand eram mici, iar acum, incepusem sa-l plac si eu. Subtil, din vorba in vorba i-am dat de inteles asta, iar el a spus ca daca simt ceva sa ne intalnim sa vorbim ca el si-ar dori foarte mult sa fim impreuna. Ideea e ca ne-am tinut de mana, m-a mangaiat, m-a sarutat pe obraz, pe gat, am stat in bratele lui. Dar nu stiu de ce, si asta mi-a dat de gandit, nu-mi doresc si nu mai simt nevoia sa o mai fac inca o data. Oare de fapt nu mi-a placut de el? Acum urmeaza probabil un eventual sarut, eu i-am spus ca nu m-am sarutat cu nimeni pana acum pentru ca am asteptat persoana potrivita. El crede ca eu cred ca el este persoana potrivita. Diseara ne intalnim si nu stiu ce sa faccc. Nu vreau sa-i ranesc sentimentele. Ajutorr! Astept cat mai multe raspunsuri!

7 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Nu ai ce rani. e doar o simpatie sau o obsesie, dar nici de cum dragoste, e prea devreme ca sa vb despre iubire.

ii spui ca te-ai pripit si ca toate astea sunt prea mult pentru tine si ca vrei sa te opresti aici. si ca ii doresti din toata inima sa gaseasca o fata care sa-l merite.(daca crezi ca n-ai puterea sa-i spui asta in fata, trimite-i un mesaj. o fi o varianta lasa, dar decat sa gresesti mai grav pentru ca nu stii sa spui "nu" mai bine asa).

sentimentul ca te sufoca si nu-l suporti in timp se va accentua, nu va disparea, asa ca mai bine pui punct acuma decat sa te ranesti si tu si el mult mai mult.

| VladGH a răspuns:

Sunt 2 variante : 1. Termini totul acum sa nu ii faci vreun rau (adica despartirea va fi mai dureroasa daca va fi mai tirziu). 2. Continui relatia si vei vedea ca la un moment nu vei putea fara el. Daca esti inca minora ai tot timpul inainte, nu te grabi. Problema voastra a fetelo este ca intr-un coltisor al gindirii vostre spune asa : " Acesta nu este baiatul visurilor mele, merit ceva mai bun ", cind vedeti ca nu dati de un baiat mai bun va aduceti aminte de cei pe care ia-ti avut si erau foarte buni.

| JohnCena02 a răspuns:

Daca stai cu el din mila, esti o cur.va!

| VladGH a răspuns (pentru JohnCena02):

Lipsa de logica.

| Mytsaa a răspuns:

Exista doua motive pentru care simti ca nu mai vrei sa o faci si a-2a oara:
1.Nu ti-a placut niciodata de el, era pur si un raspuns artificial la sentimentele pe care le avea el pentru tine in copilarie;
2.Iti place de el dar iti este frica sa nu gresesti atunci cand v-a incerca sa te sarute.

Sfatul meu este sa te lasi dusa de val, sa incerci acel sarut si daca simti fluturi in stomac inseamna ca iti place de el si poti avea o relatie cu el, daca nu-t place si nu simti nimic, inseamna ca nu are rost sa aveti o relatie pentru ca la sfarsit el va fi cel care va suferi.

| Killa93 a răspuns:

Apoi, tu stii cel mai bine daca iti place de el sau nu. Daca numai simti nevoia sa-l vezi, amana intalnirea, stai gandeste-te bine, trage o concluzie si dupa aia spune-i ce ai dedus.
Esti 100% sigura ca nu-l placi?! sau nu ti-a placut intalnirea? happy

| SOPHIEDUNE a răspuns:

Cred ca asta e si din cauza faptului ca s-a format o anumita familiaritate intre voi 2. Faptul ca nu iti mai doresti ca acest lucru sa se intample ar trebui sa i-l spui si lui.Sinceritatea ar fi mult mai apreciata decat sa-i faci lui pe plac.Stii cum se zice "dragoste de-a sila nu se poate". Sper ca te-am ajutat si multa bafta!happy