| Annaa05 a întrebat:

De un an sunt indragostita de un baiat.El e cel mai bun prieten al meu.Vorbim zi de zi,iesim la sucuri, am foarte mare incredere in el.Vorbeam intr-o seara cu el si dintr-o gluma am ajuns sa spunem ceea ce simtim. Urmatoarea zi la scoala cand ne-am vazut el m-a sarutat si de atunci am format un cuplu.Am fost impreuna o saptamana, nu mai mult.Fix cand faceam o saptamana,am vorbit cu el,si el a zis ca vrea sa continuam relatia, dar mi-am dat seama ca el face asta de dragul de a nu ma face sa sufar.Cu o seara inainte de asta mi-a zis ca vrea o pauza si dupa mi-a zis ca glumeste.Deja din seara aia ma asteptam la ce era mai rau.Am luat decizia sa ramanem in continuare prieteni,vorbim la fel cum vorbeam inainte,zi de zi,e langa mine,e totul cum era la inceput,dar mie imi e foarte greu sa vorbesc cu el ca prietena cand am sentimente mai mari. De cand ne-am despartit,cand ne-am mai vazut acesta avea tentatia sa ma pupe pe buze,dupa isi dadea seama ceea ce face. Tine la mine foarte mult,mi-a demonstrat,dar a zis ca ii e frica sa fie cu mine, deoarece nu vrea sa ma piarda.A zis ca ii e frica sa nu faca o prostie intr-o seara si dupa sa ne despartim si sa nu il iert si asa sa ma piarda.Cum as putea sa continui sa vorbesc cu el dar cu timpul sa incerc sa am sentimente doar de prietenie?

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Copii, trăiţi momentul. O relaţie de iubire, poate fi mult mai faină decât una de prietenie.

| aXy99 a răspuns:

Iti sugerez sa vorbesti cu el si sa formati iarasi un cuplu.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nu il pierde.