| OnlyTheScript a întrebat:

...deci am o problmea cu...mama. ieri am iesit afara cu cea mai buna prietena a mea si i-am zis ca stau o ora(dar mama stie ce inseamna pentru mine o ora laughing ). P.S.:stau la sat. M-am plimbat cu prietena mea dintr-un capat in altul si am stat 3 ore de fapt. cand am venit acasa mama m-a certat foarte tare si a zis ca daca am zis ca stau o ora,, atunci am dreptul sa intarzii maxim jumate de ora. si apoi iar m-a certat si m-a intrebat pe unde am mers, iar eu nu ii pot zice ca am mers asa departe deoarece nu ma lasa decat pana la primarie si inapoi, a zis ca data viitoare imi pune gps. am 13 ani. oare de ce nu ma lasa si pe mine sa fiu ca toti ceilalti. P.S. nici nu vrea sa auda de baieti. celelalte fete au voie sa mearga pe unde vor si cu cine vor, si asta ma face sa ma simt invidioasa pe ele, deoarece eu nu pot. cum sa o fac pe mama sa fie la fel ca celelalte mame? va rog sa nu imi ziceti sa vorbesc cu ea ca nu are rost credeti-ma.

2 răspunsuri:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru tine.Dar faza este ca mama ta, vrea sa stie mereu ca tu esti in siguranta (vezi doar cate se intampla in ziua de azi). Si de baieti, pentru ca stie ce poate dace un baiat si ca tu poti suferii pentru el si chestii de genul.Deci mama ta nu o face cu rautate, vrea doar sa stie ca esti in siguranta si protejata. funda?

| IoNuTz6666 a răspuns:

Hmmm... deci chestia e mama ta incerca sa te protejeze de anturajului poate rau in care traiesti si ea va fi tot asa pana cand tu ajungi matura si intelegi ce a vrut sa faca pana atunci deci pana atunci inceraca sa fi cuminte, note bune la scoala o ajuti la ce-ti spune(sa nu spui ca n-ai chef etc.)
si daca o intrebi frumos uneori asa frumos daca poti sa stai mai mult pe afara cu prieteni sa poti merge mai departe cu prieteni ca o sa te,, proteje ei'' cea ce nu cred ca ar fugi si te-ar lasa acololaughing in fine si de baieti ar fi vorba ca nu ar vrea sa te vada pe la 15, 16 ani ca intreti cu ei relatii sexuale etc. deci fa-ti un iubit pe la 16 ani si dupa vedeti voi.