| Giulia97Anna a întrebat:

Deci am vazut destule cazuri in care oamenii sunt luati peste picior pentru simplul fapt ca asculta manele(nu am nimic cu astfel de persoane,fiecare asculta ce vrea),dar nu mi se pare normal ca lumea sa rada de tine ca nu asculti manele.Mie mi s-a intamplat :/ Nu vad care e problema, eu nu ascult manele, decat dar foarte rar se iveste una care imi mai place.Eu de obicei ascult muzica gen cantata de romani Andra,Cabron, Smiley, Mandinga si lista poate continua... si imi place sa ascult si melodii in engleza...Eu nu am nimic cu cei care asculta manele,fiecare face ce vrea,si nu vad ceva rau daca asculta, dar totusi daca eu nu ascult, nu vad problema.Adica m-a intrebat o colega,daca ascult manele,si eu i-am zis ca nu,ea atunci a facut o fata,si a zis,DOAMNE FERESTE, fata asta nu asculta manele.Ce stupid, voi ce pareri aveti? Imi cer scuze pentru greselile gramaticale.

31 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu ascult manele, îmi sunt antipatice, dar n-am nici o problemă cu unu care ascultă manele.

| Foxyyyy a răspuns:

Mandinga,Cabron si altii din astea nu-s departe de manele. Adica tot o mizerie e. Existe foarte multe genuri de muzica, nu pricepi de ce nu sinchisiti sa ascultati si altceva in afara de ceea ce se da la radio, poate chiar v-ar placea! Eu sunt singura din clasa ce nu asculta manele si toata lumea se mira, ce sa mai spun.

| Giulia97Anna explică (pentru Foxyyyy):

Pai si ce as putea asculta daca manele nu, Mandinga, Cabron, la radio etc. nu, pai atunci?!

| Foxyyyy a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Tu crezi ca doar astea existe? Exista mai multe genuri de muzica de calitate, arta pura, nu ce asculti tu. Dar nu-s pentru persoane ignorante.

| Giulia97Anna explică (pentru Foxyyyy):

Stiu ca exista, gen pop, rock-pop acestea sunt preferantele mele, dar eu mai vreau si melodii in romana, si ce vina am eu daca nu se gasesc de calitate?!

| Giulia97Anna explică (pentru Salahadin73):

Sunt destul de faine happy

| gingergirl1 a răspuns:

Depinde! Si eu am in clasa copii care asculta manele (da frate, nu am nimic, fiecare asculta ce vrea! eu nu ascult, dar daca sunt afara cu gasca mai pun unii manele nu pot sa fac scandal pe tema asta...la fel ca si tine,ascult cam tot ce e la radio,televizor,respectiv kiss tv,u tv,mtv s.a.m.d, recunosc ca am o manea la playlist laughing dar era nebunie cu ea laughing inainte Acum depinde, pai du-te tu prin voluntari, giurgiu, numai de manele dai pe acolo laughing

| Giulia97Anna explică (pentru gingergirl1):

Aceasi problema o am si eu. Oricum peste tot in tara se asculta menele, n-ai ce-i face laughing

| Ichnat a răspuns:

Depinde si in ce mediu esti...

Eu ascult coreene si se uita lumea la mina ca la Isus... dar daca m-as duce in Coreea sigur ar fi normal sa ascult acest gend de muzica, nu?

| Giulia97Anna explică (pentru Ichnat):

Nu vad nimic ciudat, si mie imi mai place sa ascult astfel de melodii, ti-o zic foarte sincer, trupa Secret (nu stiu daca e coreana, dar ma rog)o ador

| Ichnat a răspuns (pentru Giulia97Anna):

tongue Este coreana happy

| Giulia97Anna explică (pentru Ichnat):

Iti place si tie? big grin

| Ichnat a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Nu stiu de melodie ce sa zic... dar de fetele din ea...batting eyelashes

| Giulia97Anna explică (pentru Ichnat):

Sunt frumoase, nu? big grin Asiaticele sunt asa de finute si gingase.

| Ichnat a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Arrrr, nu-ma la prostii ma face sa gandesc!

2+2=6
3+3=2

| Giulia97Anna explică (pentru Ichnat):

laughing

| Johndoe2023 a răspuns:

In fata aia se stabilise tiganismul, ca in majoritatea lumii din ziua de azi.
manele ar trebui sa asculti ( manelele cand au aparut) acuma nu se canta manele. este un alt stil de muzica, care se numeste tiganism imbecilism retardism.

dar fiecare asculta ce vrea.
mie cand imi zice cineva ca asculta manele, rap, dubstep, etc imi dau din start seama nivelul lui de cultura si stiu la ce nivel sa vorbesc cu elwinking

nu e nimic de ras in faptul ca asculti un tip de muzica. asculti ceea ce te reprezinta

| Giulia97Anna explică (pentru Johndoe2023):

Pai fata aceea chiar a recunoscut ca e tiganca, dar nu prea pare. Oricum nu am bagat-o in seama si nici nu o voi baga.

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Pai acuma toate fetele vor sa este tiganci laughing

| Giulia97Anna explică (pentru Johndoe2023):

Asa este laughing

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Nu ar trebui sa te intereseze ce cred alții despre tine, fiecare face ce vrea cu viața lui, nu o controlează altcineva.

| rodyrody a răspuns:

Oricine a ascultat o manea oricat ar nega, dar daca mergi la o petrecere si se intampla se bage o manea ce o sa faci iti bagi degetele in urechi? ...Nimeni nu ar trebui sa fie judecat ce muzica asculta, fiecare are gusturile lui sa isi aleaga ce muzica ii place; Eu nu pot sa zic ca nu am ascultat niciodata manele, chiar daca asculti manele asta nu inseamna ca esti diferit de altii tot oameni sunte-ti.Ma bucur foarte mult pentru cei care spun ca asculta manele, dar in fine asta-i ROMANIA toti te judeca!

| FlavyusDamian a răspuns:

Fiecare cu ce gen de muzica vrea nu radem de ei da totusi nu stiu ce ii chiar asa fain la manele laughing)

| FlavyusDamian a răspuns:

Fiecare ce vrea tie iti plac manelele sincer?

| Giulia97Anna explică (pentru FlavyusDamian):

Nu,rar daca este una care imi place, dar in general nu.

| David23667 a răspuns:

Fata accea este un copil retardathappyasta e parerea mea.

| Giulia97Anna explică (pentru David23667):

Pai,sincer vorbind cam este.Stai o zi intreaga cu ea in clasa sa vezi tu! laughing)

| Rheyy a răspuns:

Eu sunt de-acord cu tine, nici eu nu ascult manele deloc. Dar chiar nu am nimic impotriva celor care asculta...Adica mna...fiecare asculta ce vrea.Nu putem sa ii ordonam unui om care asculta rock sa asculte muzica populara. laughing Deci asta e parerea mea happy happy

| Giulia97Anna explică (pentru Rheyy):

Da ai dreptatewinking