| VampAly a întrebat:

Deci, dupa cum stiti, se apropie Halloweenul, si am de cand sa organizez o mica petrecere laughing cu cateva prietene. Am nevoie de cat mai multe idei pentru decoratiuni, jocuri, etc. Dau fundita pentru cele mai interesante si infricosatoare idei. kiss

Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Hey, cumpara niste dovleci si decupeaza gura si ochii cat mai infricosator( sa para cat mai duri dovlecii) baga lumanari in ei si mai pune niste lumanari in jurul bostanilor eventuala daca ai niste vopsea rosie sa dai pe lumanari sa para ca sunt patate de sange. Ia niste bucati de material alb si decupeaza-le in asa fel incat sa arate ca niste fantomite si le faci cu markerul ochi, gura. Du-te in fata blocului si aduna niste crengi mai uscate si niste frunze si pune-le pe jos(vezi sa nu iei frunze verzi). Ia niste sireturi negre, taie-le in bucati mai mici, fa un ghemotoc din ceva negru mic si lipeste sireturile taiate bucatele mici sa realizezi paienjeni. Niste servetele umede, lasate la uscat si apoi sfasiate si atarnate pe pereti, mobila, pe scaune. Orneaza mancarea infricosator. Realieaza omuleti sau fete de monstri din legume(ardei verde, rosu, galben) decupand ochi, nas si gura si imprastiele pe masa(ca sa se manance) si incearca jocul asta: http://www.youtube.com/watch?v=zp8tvubFWBg&feature=related. Am auzit ca e ceva de capul lui. Daca nu merge, macar e distractiv...oarecum.Petrecere frumoasa.

3 răspunsuri:
| Lora1 a răspuns:

Pai ai putea sa faci : agati de tavan niste paianjeni (iei un pahar de plastic il pui cu fundul in sus si il dai cu marcar negru apoi incepi sa tai din pahar fasii pana la jumate late 1 sau 2 cm iar apoi indoi fasiile si va aparea ca un paianjen iar de pe la mijlocul paraului faci o gaura si atrani o ata de elhee hee sau poti sa mai faci si niste liliaci de carton care sa atanre din tavan (cum sa faci liliacii gasesti pe net scrii liliac de colorat) poti sa ei bostani si sa ii decupezi si sa pui o lumanare inauntru poti sa faci panza de paianjen cu vata sau servetele umede (ei serevteulu umed si astepti sa se usuce apoi incepi sa il gauresti va iesi super big grin) si cam atat dar sa nu uiti de muzica infricosatoarewinking si de costumul tau tongue Distractie placuta!

| VampAly explică:

Multumesc tuturor! kiss

| problema1124 a răspuns:

Conteaza sa nu te straduiesti, ideile vor veni de la sine.