| viatadecacatt a întrebat:

Cei\cele care au fost a-VIII-a as vrea sa imi explicati si mie in afara de examenul de admitere la liceu, ce examene sau testari se mai dau? Nu prea am habar cu astea.eu vreau sa intru la filologie.trebuie sa dau vreun examen la toamna cand sa intru sau inainte de vacanta de vara, sau daca nu cand si mai multe explicatii daca intru acolo va rogbig grin.

Răspuns Câştigător
| ☻⊥ÃÐяٱąи☺Mẵ®ί∂η™♂╚» a răspuns:

Stiu ca e super la filologie, doar testul la romana ca filologia este care se ocupă cu studiul culturii scrise a popoarelor imi dai funditakiss

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Dai in mai evaluarile finale la romana si matematica. Fara alte examene, nici macar la liceul tau, la profilul filologie.

| dienuk a răspuns:

Nu, nu trebuie sa dai nimic laughing pur si simplu astea dinainte de vacanta d vara. happy sh dupa aia o sa faci optiunile pentru liceu. si o sa fii repartizata, nimic mai mult :*