| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*!
M-am indragostit foarte tare de un coleg de clasa. il stiu doar de 3 saptamani si nu prea pot sa zic ca il cunosc. In prima zi el a fost baiatul care mi-a atras atentia si el se cam uita la mine foarte serios si am avut si 2-3 secunde in care amandoi ne uitam fix in ochii celuilalt dupa care amandoi ne-a schimbat privirile prefacandu-ne ca nimic nu s-ar fi intamplat..si asta s-a mai intamplat de vreo 3-4 ori de atunci. e un coleg foarte de treaba si foarte dragut si nu ma tachineaza sau ceva, mai mult eu il mai tachinez si mereu e foarte tacut cand sunt langa el si cand e cu alte colege sau cu alti colegi e foarte vorbaret si glumet.Atunci cand rad eu vad cum se uita la mine zambind de parca el ar fi fericit vazandu-ma pe mine zambind..nu prea vorbesc cu el dar cateodata privirile noastre se intalnesc si atunci eu simt cum tot corpul imi tremura si eu il vad cum se uita la mine si isi intoarce privirea incet... pe prietena mea o tachineaza dar nu stiu ce sa spun, oare vrea sa ma faca geloasa sau ce? Pe facebook nu imi scrie. nu imi da like desi suntem colegi. la alte colege si colegi le da like numai mie nu, oare e chiar asa de rusinos si crede ca daca o sa imi dea un amarat de like asta inseamna ca el ma place si ca eu o sa imi dau seama sau ce?( Chiar nu ma intereseaza like-urile de pe facebook nu e asa de important dar doar am spus asa o chestie). O prietena din alta clasa imi spune ca poate ma place numai ca e rusinos si imi spuna si de aia imi spune sa am rabdare ca poate o sa imi spune el mai incolo putin si prietena mea care este intr-o clasa cu mine imi spune ca nu trebuie sa imi pierd sperantele dar ma doare si azi i-am spus prietenei mele ca ma doare si atunci ea mi-a spus : O sa iti gasesti alt baiat care o sa fie perfect pentru tine si o sa fie totul bine o sa vezi. Dar desi zic ca el nu e potrivit pentru mine eu simt ca suntem ..nu stiu ce sa fac sau ce sa zic..va rog sa imi da-ti niste sfaturi, am nevoie de mai multe pareri.Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| BlueViP a răspuns:

Te place si probabil l-ai dat peste cap daca zici ca actioneaza asa.

| AllleAlllexandra a răspuns:

Imi pare rau pentru greselile din aceasta postare dar am scris mai rapid ca sa pot primi niste rapunsuri si sfaturi ca sa fiu mai linisitita. ca nu mai rezist asa.