| BeSmart17 a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputul.
Acum un an am vorbit la scoala cu niste baieti mai mari cu un an ca mine si ne-am cunoscut..de atunci n-am mai vorbit cu ei pana acum o luna cand am inceput sa iesim toti in grup(+ceva fete de varsta mea) si baiatul de care mi-a placut si care m-a placut in trecut acum are o iubita...am iesit de vreo 2 ori numai cu el si observ ca e diferit cu mine cand nu e nimeni prin preajma..cand nu e nimeni prin preajma ma imbratiseaza de vreo 5 ori pe zi si vorbim relaxat si facem glume, dar cand e cu iubita lui parca e diferit cu mine si ii e si frica sa ma imbratiseze...(tin sa mentionez ca relatia lor nu prea merge destul de bine.)
Si gen simt ceva pentru el si chiar tin la el. Ce credeti voi? El m-ar placea dupa parerea voastra?

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Trebuie sa mai slabesti, te vede ca pe o plapuma si te ia in brate pentru ca ii este frig. Cand e cu iubita lui, il incalzeste prezenta ei si nu mai are nevoie de tine.Mai bine fugi din grupul lor pana nu e prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu intelegi ca tu esti doar un refugiu pentru el. Vine la tine precum catelul, dar la relatia cu prietenia lui nu va renunta. Ca relatia lor nu merge destul de bine. Esti chiar atat de sigura? Mai stiu din astia care azi ce cearta, se injura, apoi se pupa si merg de mana parca nimic nu s-a intamplat.

Nu te lega la cap fara sa te doara pentru ca ajungi sa te indragostesti si tot tie iti faci rau. Sau te-ai indragostit deja? In fine. Retrage-te ca e mai bine.

| gothicbat a răspuns:

Să-ți vezi de treaba ta dacă are iubită.
Ce îmbrățișări îți trebuie? Ce gesturi, ce flirturi?
Nu cred că știi tu cum merge relația lor, că dacă n-ar merge, n-ar fi împreună, poate îți bagă vrăjeală cu scopul de a te face "sidechick".
Dacă tu accepți așa ceva, asta spune multe despre calitatea moralității tale, dar și a lui.

| BeSmart17 explică (pentru gothicbat):

Relatia lor nu merge..stiu asta pentru ca el mi-a spus-o. el incearca sa faca relatia sa mearga intre ei dar ea e tit timpul suparata.el chiar tine la ea

| gothicbat a răspuns (pentru BeSmart17):

Bun, lasă-i pe ei să-și rezolve treburile, nu este treaba ta relația lor, nu te privește pe tine.
respectă-te și ai demnitate, fii mai reținută cu îmbrățișările și gesturile.

| Guzman20 a răspuns:

Daca are iubita, nu prea ai sanse la el. Si mie mi s-a întâmplat asta.