| HopSlow a întrebat:

deci uitati care este treaba, un baiat mai mare ca mine cu un an vrea sa ma bata, faza este ca eu am 1.72 inaltime el are 1.85 eu intr-o bataie ezit sa lovesc, mii frica, am o retinere dar nu stiu de ce. Poate o sa spuneti ca nu rezolv cu bataia nimic, dar baiatul asta cand spune ca te bate dapoi te bate nu glumeste... Ce sa fac sa nu imi mai fie frica sa lovesc? sad nu am chef sa imi iau bataie dar nici nu vreau sa dau bataie, vreau sa ii trantesc una sa nu mai aiba ce comenta, atata tot. Ce sa fac FUNDA +VOT happy Inainte am mai fost victima in unele batai intre ptrietenii, doar stateam si ma uitam, si venau astia si ma bateau si pe mine, iar eu nu ii loveam, imi era frica, cu toate ca stiu ca ii pot bate sad crying Ce sa fac va rog happy sad

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

Tine garda (adica sa-ti protejezi fata cu bratele). Si in caz ca da sub centura, bareaza suturile/pumnii si fereste-te cat de repede poti. Dupa, daca abdomenul lui nu este protejat, da-i un pumn in stomac/ficat/intre coaste (ca sa-i opreasca respiratia). Daca il prinzi cu fata neaparata, da-i un pumn la arcada (mai exact la spranceana)/ da-i un pumn in ochi/ in gura/ in oraz/ in barbie. Sau baga-i degetele in ochi (dar sa nu-i scoti ochii), astfel nu va mai avea vizibilitate, da-i un sut la ficat, cade jos si ii **** cateva picioare. Sau ii dai cu piciorul in spatele genunchiului, astfel cade si ii **** doua/ ii dai sub rotula si cade instant, pentru ca acolo doare. In general, apara-ti aceste puncte slabe, si urmeaza aceste sfaturi. Sper ca te-am ajutat!

| HopSlow explică (pentru Alexandru_Grigoraş_1980):

Mersi man, ai fost de ajutor, am rezolvat totul, ne-am intalnit pe strada, era cu un amic de al lui si a spus sa stau putin, si a inceput sa ma injure, si a dat sa ma loveasca, am reusit sa ma feresc, si celalalt prieten al lui m-a lovit cu pumnul in spate, era unul in fata, unul in spate, ala care vroia sa ma bata, a vrut sa ma apuce de gat, si i-am tras un pumn in ficat, undeva pe acolo, si a cazut jos, nu mai putea respira, apoi m-am intors la prietenul lui si l-am lovit sub barbie, si a cazut jos, si a inceput sa ii curga sange de la buza, apoi m-am intors la ala, statea jos nu putea respira, l-am injurat, si s-a ridicat, si cum am spus mai sus, i-am trantit una in gura, nu ia mai trebuit bataie, l-am lovit in barbie in partea dreapta, a cazut ca secerat frate happy, si a dat prietenul lui sa imi dea cu o piatra in cap, dar nu a apucat, si i-am tras una la arcada, si banuiesc ca i-am spart-o, ca a inceput sa sangereze foarte tare, dar putin imi pasa happy Decat sa imi fi luat eu bataie, lasa ca ii mai bine asa happy :*, acum cand ma vede ma saluta, nu mai comenteaza happy :* :*

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns (pentru HopSlow):

Stiam eu ca tine rolling on the floor))))

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca ti-e frica de lup nu intri in padure.

| Resurrection a răspuns:

Atata timp cat el incepe altercatia, nu trebuie sa iti fie frica sa lovetsti, este legitima aparare. Ai inaltime mica. tinteste sub maxilar, il va zdruncina bine. Alte puncte sunt ficatul sau in stern (aici e periculoasa treaba dar deh laughing) Ce pot spune, bafta!

| Pia18 a răspuns:

Aparate cat poti de mult,si nu sta sa te bata ca dupa aia te ia de fraier,si asa o sa te bata mai rau,arata-le ca nu le permiti,dale sub centura, sau un pumn in burta cat sa le ia respiratia, si gata, ori incerci sa ii lovesti cu vorbele, si cu indiferentawinking