| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Detin un Samsung Galaxy ACE DUOS si am o problema cu bateria.Trebuie sa il incarc in fiecare zi chiar si atunci cand nu umblu deloc la el.De exemplu,aseara l-am incarcat, nu am umblat deloc la el iar dimineata jumatate de baterie era deja dusa.M-am interesat si am aflat ca majoritatea celor care au acest telefon sunt nemultumiti de baterie

Am aflat ca ar exista o aplicatie numita Baterry Defender(e un soft free care inchide aplicatiile cand ecranul e stins, iar noaptea inchide chiar si simurile!).Se presupune ca bateria ar tine de la 4 zile in sus.
Credeti ca aceasta aplicatie este eficienta?

Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| 7QA3 a răspuns:

Tine-l incontinuu la incarcat in jur de o saptamana. Cand ai timp, chiar daca bateria e aproape full, pune-l la incarcat. Daca dupa o saptamana nu simti progrese, schimba acumulatorul. Succes!

| Wawikki a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii schimbi acumulatorul. Dar ai putea incerca si cu aceasta aplicatie, in fond majoritatea comentariilor de pe google play sunt pozitive si daca ar merge te-ar scapa de costurile achizitionarii altui acumulator.