| iintunericul a întrebat:

Cum este cel mai bine sa iti incarci telefonul?
eu in incarc asa:
- il las pana se inchide el singur
- pe la 10-11 noaptea cand ma pun sa ma culc, pun telefonul la incarcat stins (daca se inchide mai iute il las stins 2-3 ore)
-dimineata il scot de la incarcat pe la 6
- il pun cu bateria in susu
ce ziceti am un mod de incarcare a baterie eficient sa nu, daca nu unde gresesc sa ma corectez
voi cum va incarcati telefoanele?

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Noaptea, opresc telefonul (sau cel putin, il comut in modul silentios), pentru a nu fi deranjat.
Il incarc cand se descarca si iau o baterie de rezerva cu mine.

| Melcul a răspuns:

Cind apare low battery il bag la incarcat si il las pina imi zice el ca s-a incarcat complet.

| iintunericul explică (pentru Melcul):

Si daca de exemplu bateria se termina seara si il pui la incarcat si tu tormi? cum il scoti cand e plina bateria?

| Melcul a răspuns (pentru iintunericul):

Mai mult de 1 oră nu dureaza incarcarea telefonului.

| milkie a răspuns:

Hey kiss
Nu cred că există o anumită metodă specială. Telefonul meu se încarcă în 30 de minute maxim, așa că nu prea am probleme cu încărcatul.

| ionelaella30 a răspuns:

Păi, daca telefonul este smartphone atunci gresesti cu pusu-l la incarcat seara. Telefonul sta la incarcat prea mult timp si poate strica bateria ar fi bine sa il lasi la incarcat ziua si sa il scoti cand e incarcat suta la suta.