| Iulia396 a întrebat:

Am un iphone 5s, de joi am observat cand il bag la incarcat procentajul baterie scade desi imi atata ca se incarca. Dupa ce s-a stins ca era prea descarcat nu s-a mai aprins deloc. Azi l-am dus la service si mi-a zis ca e de la soft l-au facut iar cand am ajuns acasa iar nu se incarca, am verificat si nu e de la incarcator. Oare de la ce e?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Problema nu este de la soft!
E de la contactele sau cablul incarcatorului, ori chiar din incarcator, dar poate fi si mufa sau circuitul din telefon.
Daca cablul se conecteaza in incarcator cu mufa USB, scoate-l si baga-l in USB-ul calculatorului. Ai sanse sa functioneze, dupa care schimbi incarcatorul.
Daca nu functioneaza, cauta un alt incarcator (cu cablu cu tot) si incearca cu acela.
La un alt service poate ti-l rezolva.

2 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Eu am doua incarcatoare. Unul incarca si unul descarca. Culmea e ca cel care descarca, incarca telefonul vecinilor.
Incearca cu alt incarcator.

| Iulia396 explică:

Eu cred ca mi-a dat doar un impuls la baterie, atat