| Revelionu74 a întrebat:

Bună, TPU!
"diploma de bacalaureat (sau echivalentă) și foaia matricolă (sau echivalentă cu aceasta din care să rezulte mediile anilor de studii)"
Ce inseamna mai exact "echivalenta"? Cum trebuie sa procedez ca sa le dau pe cele echivalente?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Echivalenta" in acest caz se foloseste pentru cei care au terminat liceul in alta tara din lume si examenul si diploma de BAC-ul se numesc diferit: HCSE, GSE samd

| haileewatson a răspuns:

Daca ai absolvit liceul in alta tara si vrei ca diploma respectiva sa fie recunoscuta in Romania, trebuie sa faci echivalarea.