| bubblepop a întrebat:

Duminica am fost la strand si cum eu am piele foarte alba m-am ars destul de rau. Arsura aproape a trecut insa mi-au aparut niste basici pe obraji si frunte. Cele de pe obraz s-au uscat insa cele de pe frunte nu. Ce as putea sa fac ca sa treaca mai repede, credeti ca vor ramane semne?

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Stai calmă, nu te speria, că nu o să rămână semne. happy
Cel mai bun tratament, este... să te dai pe piele (în zona bășicilor și pe unde ești roșie) cu iaurt sau cu smântână. Funcționează de minune, crede-mă!
Dacă o să te dai de 2-3 ori pe zi, o să-ți treacă în câteva zile și o să-ți rămână doar un bronz frumos.

| bubblepop explică (pentru Andarock):

Multumesc de sfat.
M-am dat cu iaurt iar acum o sa ma dau cu o crema de galbenele, sper sa imi treaca in urmatoarele zile.

1 răspuns: