| DeliaCute a întrebat:

E un baiat din clasa paralela care la inceput ma baga in seama, iar eu prea multa importanta nu ii dadeam dar nu stiam ca voi ajunge sa ma indragostesc de el atat de tare incat sa tremur cand il vad, sa ma doara stomacul si sa nu mai satur sa il privesc, si tot ce ma doare este ca ma zbat ca sa il pot vedea, dar nu vreau sa par o obsedata care se uita dupa el. Pe hol se mai uita in ochii mei si schita un zambet. La o ora comuna am vorbit cand am ramas singuri sa stergem tabla, mainile noastre s-au atins din greseala laughing), dar un baiat a spus ca eu il plac iar el a plecat. Eu am negat,am facut tot ce am putut, pur si sinplu ramasesem blocata. In statie se uita dupa mine pana a urcat in tramvai (eu eram pe trotuar). O fata a zis ca a auzit de pe hol ca el m-ar placea. E timid si asta este o problema majora. Cand a venit la scoala eu ma uitam pe geam s-a uitat la mine pana a intrat (m-am intors cu spatele sa nu creada altceva). Cand e cu mine, ochii lui sunt altfel,au un albastru mult mai pur si mai intens si mai sclipitor, mereu cand vorbim ne uitam unul in ochii celuilalt. Ma place? Sa ii spun ce simt pentru el?

5 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Da,spune-i,dar intre 4 ochi, v-a aprecia mult, cel putin eu as aprecia.rolling on the floor

| DeliaCute explică:

E ciudat... Uneori ma priveste in ochi, alteori trece ca si cum nu as fi acolo.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Stiu ca e greu de spus, dar spune-i intre 4 ochi,spune-i ce simti, te rog eu nu fa greseala pe care am facut-o eu, nu i-am spus, n- am putut., dupa 4 ani i-am spus si ...am suferit ca ultimul gunoi... Daca e un baiat simtit, crede-ma nu-si va bate joc sau prostii din astea. daca nu simte la fel iti va spune. Daca nu simte nimic (sper sa nu fie asa), macar sa fiti "best friends"

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Daca il surprinzi de multe ori ca te priveste in ochi, e clar, ..trece pe langa tine ca si nu n-ai fi acolo, deoarece...e timid (chiar tu ai spus-o), daca chiar te place, nu-ti v-a spune..., sper sa faci alegerea corecta.

| alexinio052 a răspuns:

Da si da