| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat, i-am dat de inteles si oricum stie. Anul trecut i-am zis si ca il iubesc si el mi-a spus. Imi zambea, ma mai chema pana sa intram la scoala sa mai stam de vorba. In vacanta a trebuit sa mergem la scoala pentru niste uniforme, l-am dus in statie cand am plecat. Astepta autobuzul si cand venea nu-l lua. Ii ziceam: ti-a venit autobuzul, el cica: lasa-l incolo. Abia pe al treilea l-a luat. Se ducea sa se uite daca vine si cand venea nu-l lua. Imi zambea.
Acum ne uitam unul in ochii celuilalt, el in clasa la el, eu la mine. Acum o saptamana, ii tot dadea mesaje o fata pe Facebook. El ii raspundea la fel de frumos. Am intrebat-o daca este cu el, ea a zis ca da. Prietena mea a vorbit cu el si cica nu sunt mai cu ea. Dupa toate astea, la scoala nu l-am mai bagat in seama deloc o zi, atat.Eu vedeam ca se mai uita dar eu nu ma uitam deloc. In seara aia, ea i-a scris ceva de genul pe facebook : straight face. El nu i-a raspuns, a doua zi inimioare si iarasi semnul straight face care reprezinta o fata mai trista neutra (de la Yahoo ). El nu i-a raspuns. Acum ma uit din nou la el in ochi si el la mine. Astazi il alergam pe un coleg, si el tot pe un coleg de-al lui. Eu il luam in brate pe colegul meu si il gadilam, el statea in usa clasei lui si nu intra inauntru. se mai uita la mine. Pe mess in seara asta i-am scris ceva si cica: m-ai speriatlaughing. Ma gandesc ca nu se astepta... mi-a dat un site cu niste clipuri de comedie.
A vrut sa fie cu mine intr-o relatie pe facebook asta in timp ce fata aia ii dadea mesaje, insa am sters relatia dupa 3 minute deoarece ne zapacea lumea pe amandoi. Cu cateva saptamani in urma mergeam pe strada si i-am zis pe nume, a zis ca nu vrea asa ci ca vrea altfel. Pe mess mi-a zis ca ar vrea iubire sa-i zic. Si dupa 5 minute cica: glumesc :p.
Ce credeti? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| marina28 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il iei putin mai dur pentru ca el pare tipul jucaus. Totusi la faza cu iubiere nu cred ca este doar o gluma. Adica asta facm toti. Spunem ceva ce ne'ar place cu adevarat si apoi din teama poate spunem " glumesc ". El da semn sa te placa. Si cred ca faptul ca l'ai facut gelos cu acel coleg l-a bagat putin in priza. E ceva gen : iti dai seama ce valoros este ceva doar dupa ce il pierzi. Eu zic sa ii urmaresti in continuare reactiile discret si sa te mentii ferma pe pozitii. Nu ceda! Astfel o sa ii creasca interesul pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru marina28):

Azi m-am dat pe langa un coleg, aproape de tot. Se uita la mine in clasa... Si se vedea ca era stresat.

| marina28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca in sufletul lui chiar exista gelozia atunci cand te vede langa alt baiat. Dar ai grija sa nu exagerezi, sa nu creada dupa ca te'a pierdut si sa nu mai aiba chef sa lupte pentru tine. Trebuie sa il faci sa vada ca te vrea dar fara sa ii iei toate sperantele. Succes!

4 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

Sigur te place, altfel nu iti datea semnele astea. si el pare tipul mai glumet... aerian. cred ca tu esti cea care l'ar putea aduce cu picioarele pe pamant. incearca sa mai " scoti" reactii de la el. astfel iti poti da seama ce ai de facut. si cum poti sa'l recuceresti happy Bafta in continuare!

| Papadiee a răspuns:

Mie mi se pare ca si el te iubeste dar trebuie sa fii un pic mai indiferenta sau sa il faci gelos cumva, si daca ai sa vezi ca se enerveze sau ca o sa fie din ce in ce mai gelos inseamna ca te iubeste!happy Incearca, ai sa vezi ca o sa dea roadehappy