| ElaT a întrebat:

e un baiat pe care il plac,dar nu stiu ce sa fac,toti imi zic sa o termin, ca nu o sa mearga, in fine.Intr-o zi ma intalneam cu prietenele mele si mi-au zis ca au facut rost de nr lui si ca daca eu nu ii dau mesaj ele oricum ii dau.I-am dat mesaj,mi-a raspuns si a aflat cine sunt dar nu de la mine, ci de la altcineva(eu ii spusesem doar prenumele), si de atunci nu am mai vorbit.nune cunoastem personal.la inceput imi placea de el,dar pe parcurs am inceput sa ma indragostesc de el,mai ales ca il vedeam zi de zi(suntem in acelasi liceu,de aceeasi varsta).I-am dat cerere pe fb si cateva like-uri la poze,dar el nu mi-a acceptat-o,si de la un moment dat,dupa ce i-am dat cerere ne intalneam si mai des.oriunde ieseam eu era si el,poate din intamplare si se uita la mine insistent, dar faptul asta mi-a dat sperante,nu stiu,poate si eu am gresit,sperand ca va fi cv intre noi.(clasele sociale sunt dif). Venea prin clasa,isi facea treaba parca numai sa ma vada. dupa o perioada in care mi-a dat sperante,s-a racit deodata parca, nu mai iesea din clasa doar ca sa nu ma vada, ma ignora.Recent m-a blocat pe fb, dar cand ma vede tot se uita dupa mine, nu stiu ce sa mai cred.Nu sunt tiparul 90-60-90,poate ca nu ma place, dar nu trebuia sa imi spuna ca nu ma place? El stie ca il plac si ma gandesc ca poate si-a batut joc de mine dandu-mi sperante, poate si eu sunt naiva ca am crezut ca se poate lega ceva intre noi chiar daca nu ne cunosteam.am incercat de multe ori sa il uit dar nu am putut,cand imi ziceam ca renunt,el a doua zi iar aparea si iar nu puteam. sa mai sper sau sa o las balta si sa merg mai departe? Multi imi zic sa o las balta,dar sunt si persoane care zic ca el nu degeaba mi-a dat sperante si ca e posibil ca el sa ma placa un pic, dar sa ii fie rusine sa recunoasca.dar daca ar fi asa nu cred ca ma bloca pe fb, nu? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| StefyMagurean a răspuns:

Nu te da batuta... Vorbeste cu el (incearca sa va imprieteniti). Cand ajungeti prieteni foarte apropiati vei putea discuta cu el despre acest lucru fara nici o problema, iar daca si el este indragostit de tine veti putea fii impreuna, dar daca a vrut sa-si bata joc de tine am un sfat: incearca sa-i faci acelasi lucru happy ca sa invete ca nu are dreptul sa se joace cu sentimentele tale. Bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El nici nu te place iar tu deja l-ai sufocat. Lasa baiatul in pace, are si el dreptul sa-si aleaga fata draga!

| FOTOmodel99 a răspuns:

Draga mea te asigur eu, EL te place te iubeste chiar iar daca te-a blocat asta e un semn si mai mare ca te place..stai sa-ti explic
El, vazandu-te mereu pe fb se intimideaza si cred ca e foarte emotiv de aceea vrea sa para dur sau cum o vrea el si nu vrea sa-si arate asa de usor sentimentele pentru tine..ai rabdare totul va decurge cu ajutorul timpului..sau mai bine dati-va intalnire la un suc/cafea ce vreti voi..asa si fii curajoasa si spune-i ce simti pentru el si totul va fi perfect.

| Daniel_Alex_1998 a răspuns:

Parerea mea este sa mai incerci... nu te da batuta niciodata! (Y)