| anonim_4396 a întrebat:

E urgent, o prietena de a mea care avea mana in ghips deoarece a cazut cu rolele si si-a luxat-o, astazi fiind a 3-a zi si-a dat gipsul jos singura pentru ca nu-l mai suporta, este vreo problema? e grav? ce sa faca?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e grav, ca daca nu avea nevoie de ghips nu il mai puneau medicii. E posibil sa aiba probleme permanent cu respectiva mana...

| MskDesign a răspuns:

Trebuie sa o convingi sa se duca din nou sa isi puna gipsul.Cu au spus si mai sus, nu-i puneau ghips daca nu era grav.

| RoBoT93 a răspuns:

Sa se duca inapoi sa si-l puna. Daca i-a pus ghips inseamna ca trebuie sa-l tina cel putin 2 saptamani. Daca nu era ceva grav, ii punea o fasa.
Deci, sa viziteze medicul la loc, sau s-ar putea sa ii ramana manuta cam... luxata happy