| anonim_4396 a întrebat:

e vorba despre exmatriculare, daca ma puteti ajuta, am o intrebare: azi diriginta mea mi-a spus ca mi-a facut proces verbal pentru ca cica deranjez la ore, vorbesc etc. eu am medii peste 9, 60 si 10 la purtare, nu am absente, si a zis ca in momentul in care vine urmatorul profesor ce se va plange ca am facut panarama la ora lui ma exmatriculeaza. e posibil asa ceva? nu doar mie mi-a spus, ci inca la vreo 4 colegi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si ce treaba au notele tale cu cumportamentul? adica daca ai 10 pe linie ai voie sa deranjezi profesorii sau cum?

| HaHaGirl a răspuns:

Acel proces verbal nu este facut de capul ei,ala se face intr-un consiliu profesoral si profesorii care sustin lucrul asta trebuie sa-l semneze,uite eu iti da idee, bunica mea e profesoara si asta le face elevilor mai agitati la ore, spune-i dirigai sa face-ti o declaratie, tu sa declari ca te vei cuminti sau ma rog ceva de genul, si daca incerci doar o perioada si vede ca-ti dai silinta macar 1 luna de zile, iar apoi vei incepe sa fi din nou la fel nici nu va mai tine cont de nimic te va lasa in pace se va da ea batut, acum conteaza cat de cu capu sunt profesorii dar incearca sa fi pe placul lor si mai putina galagie

| Alle12ab a răspuns:

Nu e posibil, probabil diriginta ta e nebuna laughing. Si eu am colegi care chiar fac panarama la ora si au primit in catalog la note de 3-4 dar degeaba laughing. Poate vrea sa te sperie doar nu are cum sa te exmatriculeze asa doar!