| ピンク a întrebat:

Este foarte, foarte urgent! Mi-am download-at ceva de pe Internet, si o data cu acel lucru s-a download-at si toolbar-ul "Babylon". Atunci cand deschid o pagina noua nu mi se mai deschide la Google, ci la Babylon Search. Am sters tot ce am download-at, si filmul dar si programul Babylon, dar tot la Babylon Search mi se deschide. Ce sa mai fac? Cum sa il desinstalez? Funda! crying puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Intra in Unelte ->Suplimente->Extensii si aici dezinstaleaza toolbarul cu click pe ELIMINA.
Inchide si deschide browserul.
Daca mai este cazul schimba si pagina de start din Unelte ->Optiuni ->Pagina de start ->scrie http://www.google.ro/ da click pe OK.

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ce browser folosesti? Toolbarul il dezinstalezi si din browser de la Unelte->Suplimente->Extensii.

| ピンク explică (pentru evenso):

Mozzila Firefox

| ピンク explică (pentru evenso):

Am incercat deja inainte sa pun intrebarea pe TPU. Chiar nu stiu ce s-a intamplat, am sters tot ce avea legatura cu Babylon, dar homepage-ul tot la Babylon Search se deschide. Voi chema oe cineva experimentat sa vada care este problema. Oricum, multumesc, ai dat un raspuns care s-ar putea sa fie util in viitor. happy

| evenso a răspuns (pentru ピンク):

NU mai chema pe nimeni! Intra la Unelte ->Optiuni ->Pagina de start ->scrie http://www.google.ro/ da click pe OK. Ai rezolvat problema.

| ピンク explică (pentru evenso):

Mersii! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ピンク):

Cu placere! bye, bye wave

| evenso a răspuns (pentru ピンク):

Intra in Unelte ->Suplimente->Extensii si aici dezinstaleaza toolbarul cu click pe ELIMINA.
Inchide si deschide browserul.
Daca mai este cazul schimba si pagina de start din Unelte ->Optiuni ->Pagina de start ->scrie http://www.google.ro/ da click pe OK.