| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Buna TPU.Este in clasa la mine o fata care inca din clasa intaia a fost preferata invatatorului.In clasa a5a a mers la olimpiade bla bla bla iar profesorii o lauda in continuu.In clasa a7a nu invata deloc, isi scria temele in clasa dar nu stiu cum se facea ca tot 10 lua.Nici acum nu se mai opresc profesorii din laudat.Ma enerveaza faptul ca eu ma straduiesc sa invat, profesorii imi spun ca ar trebui sa invat in continuare, dar fata aceea cum spune ceva, din gura lor ies numai cuvinte de lauda. Pur si simplu nu mai suport situatia. Ce ar trebui sa fac in momentul de fata?

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Se mai intampla si nedreptati din astea, nu prea ai ce sa mai faci. Uneori e prea tarziu, ar fi trebuit sa tragi tare de la inceput. Dar iti vand un pont : fa ceva special de fiecare data, incearca sa atragi atentia, fa o tema si mai fa ceva pe langa, ceva in plus o sa ti aduca tie un plus.Nu va fi usor dar daca te straduiesti poti sa reusesti, traduiestete o perioada de cateva lini pana atragi atentia in bine a profesorilor si apoi poti s o lasi mai moale.Suces si detroneaza ti colega aia trisoare.

1 răspuns:
| matrixismyname a răspuns:

Oameni ca aia se numesc pupincuristi, a stiut cand sa pupe in c*r profesori si acum practic poate sa si omoare, ca tot o s-o laude.

Ce poti sa faci? Absolut nimic. De invatat, inveti pentru tine, nu pentru laudele profesorilor.