| DelyDelia a întrebat:

Este la noi in liceu un baiat din clasa a 11- a tare dragut. In pauze am observat ca se tot uita la mine si cand trecem unul pe langa altul ne privim amandoi deodata in ochi. Mie imi place tare mult de el, ce simte el nu sunt prea sigura. Insa cum as putea sa il fac sa vorbeasca cu mine sau sa facem cunostinta?
Funda!

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Cand te mai vezi cu el in pauze, saluta-l, intreaba-l ce mai face. Peste cateva dati, il poti intreba daca vreti sa va intalniti la un suc ca sa vorbiti. Daca accepta, este ok. Vorbeste cu el lucruri marunte, dar sa fie niste lucruri de la care sa afli cate ceva despre el. Daca vezi ca nu face niciun pas spre in a te cunoaste mai bine, inseamna ca nu simte mare lucru. Dar daca vezi ca accepta invitatiile tale si se poarta dragut, il poti intreba daca vreti sa deveniti prieteni. De la prietenie, mai e un pas pana la iubire. Daca vezi ca se poarta doar ca un simplu amic/prieten, inseamna ca nu se poate intampla ceva serios intre voi doi. Dar daca are un comportament ceva mai misterios sau ceva de genul, inseamna ca vrea mai mult. Ia toate lucrurile pas cu pas si cu rabdare. Mult succes si sper ca te-am ajutat!